TR

EN

SİLO BOŞALTICI

 Silo boşaltıcı, titreşime dayanıklı siyah sactan imal edilir. İç kısmı ürün akışını kolaylaştıran epoksi boya ile boyanmıştır. Silo boşaltıcının çıkışında tüp vidalı helezonlar bağlanarak ürün akışı kontrol altında tutulur. Filtre çıkışlarında ise tozlu materyallerin akışında oluşan sıkışmayı önler. Betonarme ve çelik silolarına kolaylıkla monte edilebilmektedir. Grültü kirliliği yapmaz. Silo doluyken bile mekanik parçalara dışarıdan ulaşılabilme ve bakım imkanı vardır.

 

 Rotoflow, serbest akışı sağlanamayan, kepek, çimento, kalsit betonit çelik, plastik, gibi malzemeleri içinde bulunduran silo altlarına, kolayca boşaltılabilmesi için monte edilmektedir. Bu işlevi sayesinde, V.bro Silo Boşaltıcı olarak ta adlandırılan bu makine, un ve irmik fabrikalarında , silo ve depo tesislerinde başarıyla kullanılmaktadir.   Makinenin üst kısmı siloya bağlanmaktadır, huni şeklinde olan alt kısmı ise vibrasyolu motorun sağladığı titreşim ile sallanırken içinde bulunan tozlu materyallerin düzgün ve devamlı bir şekilde akmasını sağlamaktadır. Silo Boşaltıcının, her iki kısmı birbirine vibrasyona dayanıklı kollar ve esnek lastik diyafram ile bağlantılıdır.

SİLO FİLTRESİ

Silo filtreleri silobas ile çimento, kül, taş tozu ve çeşitli kimyasal malzemelerin dolumunda dolum yapılan silolardan dışarıya toz yayılımını engelleyerek ortam havasını temiz tutar.

 

 Hazır beton santralleri, hava kalitesinin korunması yönetmeliği kapsamında emisyon takiplerini sağlamak ve bu kapsamda izin almak zorundadır. Çimento silosu filtresi silodan kaynaklanan tozu engelleyerek gerekli emisyon değerlerinin elde edilmesini sağlamaktadır.

 

 Üzeri açık silolara silobas ile hammadde doldurulduğunda silobas havası silodan çıkarken hammadde tozunu da dışarıya çıkartmaktadır. Çalışma ortamına toz yayılmakta ve çevre kirliliği oluşmaktadır. Silo filtreleri bu tozları tutmakta, malzemenin silo içerisinde kalmasını sağlayarak hammadde kaybını önlemektedir.