Ürünlerimiz
BİLYALI DEĞİRMEN

EGEAY Makina taş kırma ve öğütme makinaları komple tesisler içinde yıllardır kullanılmaktadır.

Kırma makinalarımızın en önemli özelliği düşük işletme maliyeti sağlaması ve uzun yıllar hizmet etmesidir. EGEAY makina yurtiçi ve yurtdışı ayrımı yapmadan hızlı ve kısa sürede çözümleri ile müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır. Müşterilerimizin tekrar ve tekrar bizi tercih etmesi de bunun ispatıdır.

Arayın, ürün ve kapasite ihtiyacınıza göre makina seçimini tecrübelerimizle en iyi şekilde yapalım.

ÇALIŞMA PRENSİBİ

Bilyalı değirmenler, mikron ebatlarında malzeme elde etmek için çok verimli ve en uygun makinelerden biridir. Genel olarak 150 mikron altı ürün elde edilmek istenildiğinde bilyalı değirmenler tercih edilmektedir. Çok çeşitli minerallerin ve diğer malzemelerin öğütülmesinde kullanılır. Çoğunlukla yapı malzemeleri ve kimya endüstrilerinde kullanılır.

Değirmen içerisinde değirmen gövdesinin dönmesi ile birlikte çarpma ve sürtme kuvvetleri oluşmaktadır. Bilyalar noktasal temas yüzeyi ile bu kuvvetleri iletir. Bu şekilde değirmen içerisinde kırma ve öğütme kuvvetlerinin bir dağılımı sağlanır. Besleme tane boyutu, ürün tane boyutu, değirmen hızı, bilya büyüklükleri bu kuvvetlerin büyüklüğünü etkileyen faktörlerden bir kaçıdır.

Makine çok sert malzemelerin öğütülerek çok küçük toz zerrecikleri haline getirilmesi amacıyla dizayn edilmiştir. Makine kapasitesi, öğütülecek olan malzemenin sertliği ve ebatlarına göre değişiklik gösterir.

ÖZELLİKLERİ

Bilyalı değirmenler ölçülerine göre şase üzerinde veya beton üzerinde montaj edilir.
1. Çalışan aksamlar dış etkenlere karşı korunmuştur.
2. İç kaplama parçaları kolay değiştirilebilir.
3. Otomatik yağlama sistemi ile yağlama yapılmaktadır.
4. Elektrik-otomasyon panosu vardır.
5. Değirmenler prosese göre kuru veya sulu öğütme yapılacak şekilde dizayn edilir.