Ürünlerimiz
SİLO VE SİLO BOŞALTMA SİSTEMLERİ

EGEAY Makina hammadde depolama siloları çok amaçlı olarak kullanılabilir. Siloların alt konik taban açısı içinde depolanacak ürüne göre 45-65 derece arasında ürünün akış özeliğine göre üretilir.Siloların dolumu içinde ki ürünün depolanması ve silodan ürünün alınması oldukça kolay ve kullanışlıdır.Uygun tasarımı ile konik taban oldukça dayanıklıdır.EGEAY Makina değişik çap ve tonajlarda silo seçenekleri sunar.

Silo boşaltıcı, titreşime dayanıklı siyah sactan imal edilir. İç kısmı ürün akışını kolaylaştıran epoksi boya ile boyanmıştır. Silo boşaltıcının çıkışında tüp vidalı helezonlar bağlanarak ürün akışı kontrol altında tutulur. Filtre çıkışlarında ise tozlu materyallerin akışında oluşan sıkışmayı önler. Betonarme ve çelik silolarına kolaylıkla monte edilebilmektedir. Grültü kirliliği yapmaz. Silo doluyken bile mekanik parçalara dışarıdan ulaşılabilme ve bakım imkanı vardır.

Rotoflow, serbest akışı sağlanamayan, kepek, çimento, kalsit betonit çelik, plastik, gibi malzemeleri içinde bulunduran silo altlarına, kolayca boşaltılabilmesi için monte edilmektedir. Bu işlevi sayesinde, Vibro Silo Boşaltıcı olarak ta adlandırılan bu makine, un ve irmik fabrikalarında , silo ve depo tesislerinde başarıyla kullanılmaktadır.   Makinenin üst kısmı siloya bağlanmaktadır, huni şeklinde olan alt kısmı ise vibrasyolu motorun sağladığı titreşim ile sallanırken içinde bulunan tozlu materyallerin düzgün ve devamlı bir şekilde akmasını sağlamaktadır. Silo Boşaltıcının, her iki kısmı birbirine vibrasyona dayanıklı kollar ve esnek lastik diyafram ile bağlantılıdır.