Ürünlerimiz
KALSİT KAPLAMA TESİSİ

EGEAY makine, uzun yıllar makine ve maden makineleri sektöründe hizmet vermiş olmanın tecrübe ve bilgi birikimiyle, uygun çalışma şartlarına göre sistem oluşturarak son teknoloji sistemlerle tesisler kurmaktadır. Firmamız müşteri taleplerine, istenilen prosese ve belirtilen kapasiteye göre tesis projelendirmesi yaparak anahtar teslim tesis kurulumları yapmaktadır. Sektör ihtiyacına göre “doğal kalsit” ve “kaplanmış kalsit” üretim tesisleri kurmaktadır.

Kurmuş olduğumuz tesislerin en önemli özelliği düşük işletme maliyeti sağlaması ve uzun yıllar hizmet etmesidir. EGEAY makina yurtiçi ve yurtdışı ayrımı yapmadan hızlı ve kısa sürede çözümleri ile müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır. Müşterilerimizin tekrar ve tekrar bizi tercih etmesi de bunun ispatıdır.

Arayın, ürün ve kapasite ihtiyacınıza göre makina seçimini tecrübelerimizle en iyi şekilde yapalım.

ÇALIŞMA PRENSİBİ

Mikronize tesisinde boyutlandırılmış kalsit, kaplama ürün silosunda stoklanır. Stoklanan kalsit tartım bunkeri ile tartılarak karıştırıcı içerisine gönderilir. Aynı zamanda stearik asit besleme bunkerinden, stearik asit tartım bunkerinde tartılarak karıştırıcı içerisini gönderilir.

Karıştırıcı içerisinde karışımı yapılan ürün raymondlara beslenir ve orada ki işleminden sonra ise,  jetpulse filtre aracığıyla emilen malzeme filtre altından paketleme makinelerine giderek paketleme işlemi yapılır.

Kalsit Mikronize Tesisi Akış Diyagramı