Ürünlerimiz
KLAPELER VE BESLEYİCİLER

EGEAY Makine tesisin ihtiyacına göre ve müşteri odaklı olarak Flap klape, Boru klape, Sürgülü Klape ve pantolon klape üretimi yapmaktadır. Yine ihtiyaca göre çoklu çıkış, yönlendirme klapesini pnömatik kontrollü veya manuel kontrollü olarak ürün gamında bulundurmaktadır.

Rotary Valf- Hava Kilidi Nasıl Kullanılır ?

Hava kilidinin farklı tür kullanımı vardır. Hava Kilidi ilk olarak  pnömatik  transferde transfer edilecek malzemeyi hatta düşürmek  ve ikinci olarak da filtre,siklon altlarında kullanıldığında  hava ile granül-toz malzemeyi havadan ayırmak için kullanılan cihazlardır. Bunun yanında hava kilidi, dozajlayıcı, silo altlarında oransal boşaltıcı olarak da kullanılabilir.

Hava kilidi, pnömatik iletim sistemlerinin önemli bir bileşenidir. Türlerine ve uygulama alanlarına göre yıldız besleyici, hücre tekeri, döner çarklı verici, rotary vana, rotary valf veya eklüs olarak ta adlandırılır. Çeşitli granül, dane veya toz halindeki malzemenin silo, bunker, siklon, mikser gibi yerlerden akışını kontrol eder. Basınç, vakum veya yer çekimi etkisi altındaki malzemenin alındığı ve boşaltıldığı bölgeler arasında hava akışını engeller.

Hava kilidi ile taşınan malzemeler ?

Her türlü endüstriyel toz, toz uygulamaları ve granül, Gıda, Kimya, Buğday, un, arpa, yulaf, çavdar, kepek, dane yem, tohum, mısır, nohut, fasulye, kırmızı mercimek, yeşil mercimek, bakla, bezelye, börülce, soya, susam, pirinç, çeltik, pirinç unu, kuruyemiş, fındık, fıstık, çekirdek, badem, leblebi, ayçekirdeği, antep fıstığı, kabak çekirdeği, pamuk tohumu, ayçiçeği tohumu, tahıl, hububat ürünlerinin tohumları, kestane, kahve, şeker, baharat, darı, tuz, soda, çimento, kalsit, kömür, kömür tozu, kül, cam tozu, mermer tozu, plastik, polietilen, granül, ağaç talaşı gibi malzemeler hava kilidi ( rotary valf ) ile taşınabilmektedir.