Ürünlerimiz
SEPERATÖR DCS SERİSİ

DCS Hava akışlı turboplex sınıflandırıcılar ailesine aittir, ayrıca santrifüj sınıflandırıcı olarak da adlandırılır. Bu sınıflandırıcılar düşük özgül bir enerji tüketiminde çok yüksek verim elde ederler. EGEAY’ ın sağlam tasarımıdır.

ÇALIŞMA PRENSİBİ

Makineye girdikten sonra, sınıflandırıcı hava, sınıflandırma rotorundan merkezcil yönde akar. Süreçte, sınıflandırma tekerleği, ince parçacıkları besleme malzemesinden çıkarır ve bunları ince tahliye boşluğuna taşır. Sınıflandırma rotoru tarafından reddedilen kaba malzeme aşağı doğru eğimlidir. Şematik olarak gösterilen hava yönlendirmesi çok basitleştirilmiştir, çünkü kaba malzeme sınıflandırıcıdan çıkmadan önce, kalan parçacıkları gidermek için tekrar hava ile durulanır. Bu, son derece temiz kaba bir fraksiyona neden olur.

Ürün, ya bir döner valf aracılığıyla ya da sınıflandırma havasına giren bir hava akış sınıflandırıcısı tarafından beslenir. Ürün inceliği, bir frekans dönüştürücü kullanarak sınıflandırıcı tekerlek hızının ayarlanmasıyla kontrol edilir. Sınıflandırma çarkının yatay çalışması, “zor” ürünlerin bile sorunsuzca işlenebileceği anlamına gelir.

Hava akışlı turbo sınıflandırıcılar, seramikle kaplanabilir. Gövde aşındırıcı malzemelerin makine gövdesine zarar vermemesi için seramik kaplama yapılabilir.

ÖZELLİKLERİ

  1. Ultra ince sınıflandırma işlemleri için tek rotorlu veya çok rotorlu hava sınıflandırıcısı.
  2. İnce taneli tozlarda = 5 ila 10 µm; DCS-ES modeli ile, = 2 µm hassasiyet (  = 0.3 µm ) mümkündür.
  3. Tüm ürün sınıflandırmalarında sorunsuz çalışma.
  4. Yüksek aşınma dayanımı

TURBOPLEX DCS ÇOK ROTORLU SINIFLANDIRICI

AVANTAJLARI

Turboplex ultra ince sınıflandırıcı olarak pratik çalışmanın taleplerine çok iyi adapte edilen bir başka tip sınıflandırıcı yoktur:
1. Basit ve sağlam tasarım, bakım ve servis masrafını azaltır.
2. Keskin üst boyut sınırlaması yapar.
3. Sınıflandırma rotorunun yatay çalışması aşındırıcı ürünlerle çalışılması durumunda bile aşınmayı önlemeye yardımcıdır.
4. Düşük yatırım maliyetleri
5. Aşındırıcı ürünler için: Seramik rotor ve seramik kaplama / poliüretan astar
6. Paslanmaz çelik tasarım mevcut
7. Durulanma aralığının ayarlanması kolaydır.Besleme oranı dalgalansa bile kararlı çalışma.Mütevazi alan gereksinimi.